eduroam na Akademii výtvarných umění v Praze


Jak se připojit

Pro připojení do bezdrátové sítě eduroam musí mít používané zařízení (notebook, počítač, mobilní telefon, PDA, tablet atd.) nainstalovaný tzv. suplikant, což je malý program, který zajistí potřebné ověření uživatele v síti. Všechny moderní operační systémy tento program obsahují.

Dále je třeba správně nakonfigurovat přístup do bezdrátové sítě na zařízení, ze kterého budete chtít eduroam používat.

  • Návod pro Windows 7 a Vista je k dispozici zde
  • Další návody najdete na národním portálu eduroam.cz. Vzorové konfigurace je samozřejmě třeba upravit podle parametrů AVU, které jsou zejména:
    • SSID (název) bezdrátové sítě je eduroam a je anoncován veřejně
    • zabezpečení a šifrování je podporováno jak ve standardu WPA2/AES (toto nastavení je doporučené), tak i WPA/TKIP
    • RADIUS servery pro ověřování uživatelů se jmenují radius1.avu.cz a radius2.avu.cz a používají certifikaty od TERENA SSL CA (TCS). Tato certifikační autorita má svůj certifikát podepsaný globálně akceptovanou certifikační autoritou UTN-USERFirst-Hardware společnosti Comodo, která má předinstalovaný certifikát ve většině operačních systémů a zařízení. Pokud si tedy z důvodu větší bezpečnosti zapnete ověřování certifikatů RADIUS serverů, což důrazně doporučujeme, zkontrolujte si, zda máte certifikát výše uvedené certifikační autority nainstalovaný a pokud ne, nainstalujte si ho. Certifikát je k dispozici v .cer (binární) nebo .pem (text) podobě. Pro případnou kontrolu, SHA1 otisk tohoto certifikátu je 04:83:ED:33:99:AC:36:08:05:87:22:ED:BC:5E:46:00:E3:BE:F9:D7.
Samozřejmou podmínkou je platný uživatelský účet pro přístup do eduroamu. Informace o uživatelském jménu pro studenty a zaměstnance AVU najdete zde.

Seznamte se také prosím s pokrytím signálem v prostorách AVU a přístupovou politikou a omezeními.

V případě nejasností nebo problémů kontaktujte správu sítě AVU.Název a logo eduroam jsou registrovanou ochranou známkou společnosti TERENA